„CENTRAS6“

Multimedia meno ir muzikos festivalis „CENTRAS6“ šiemet vyks Kauno valstybiniame dramos teatre lapkričio 24-26 dienomis. Atvirumu įvairiems kūrybiniams eksperimentams pasižymintis festivalis, lietuviško multimedia meno istoriją kūręs nuo 2002 metų, bus penktasis ir paskutinis. Festivalis, palikęs aiškų pėdsaką Lietuvos kultūroje, baigia savo veiklą taip pat, kaip ir pradėjo – gyvais menininkų ir muzikantų pasirodymais.

Multimedia festivalis „CENTRAS“ – vienas pirmųjų tokio pobūdžio festivalių Lietuvoje. Būdamas itin atviras ir demokratiškas naujo meno traukos centras, sistemingai orientavosi į įvairias multimedia formas apimantį procesą, bendruomenės sukurtas namų laboratorijas, gyvą veiksmą ir dinamišką reiškinį. Festivalis kaip atvira raiškos erdvė ir iniciatyvų centras tapo itin svarbus besiformuojančiam multimedia meno kontekstui. „CENTRAS“, išlaikęs pagrindinius savo principus ir besiskleidžiantis po šalį įvairiomis trajektorijomis, tapo tam tikru kultūriniu reiškiniu, neužsilaikančiu vienoje erdvėje.

„CENTRAS“, rugsėjo mėnesį pristatęs audiovizualinę programą ŠMC kino salėje (Vilniuje), vėl grįžta į Kauną. Lapkričio 24-26 dienomis Kauno valstybiniame dramos teatre bus puiki proga prisiminti ir pamatyti tokius legendinius kūrėjus ir pirmojo festivalio „CENTRAS“ dalyvius kaip Donatas Bielkauskas (DONIS), Emanuelis Ryklys ir Paulius Sluškonis (RÜT RÜT), Titas Petrikis, Saulius Paliukas (palTV) bei per trumpą istoriją išgarsėjusius talentingus FusedMARc, Auksę Petrulienę ir grupę KonTaktai, PB8, siautėjančius hardcore'istus SC ir Grupę Prostitutę, visad puikiai nusiteikusį DJ Joninę, kuklųjį Gintą K ir Juodo bei svečius Vytautą Michelių-Michelkevičių, Apostol_Ray.

Specialią programą šeštadienio (25 d.) nakčiai paruošė Partyzanai DJs ir RÜT RÜT kolektyvas – jie pristato audiovizualų meną propaguojančią programą GO GAGA ir dalyvius Few Nolder (partyzanai.com, lt), Menelaos Tomasides (de), Mantą T. ir Gvidą B. (partyzanai.com, lt), RÜT RÜT (lt), Vodka Jugend (lt), Aromatherapia (lt).

Sekmadienio (26 d.) vakarui specialią programą pristato ir Kauno valstybinis dramos teatras. Vakare šalia gyvai atliekamos muzikos turėsime progą įvertinti konkurso „Padaryk teatrui“ foto ir video darbus.

Programa >>>